Zdeněk

Web designer

Čmáral jsem si od malička. A v době, kdy vrstevníci dokázali prosedět dlouhé hodiny u počítačových her, jsem začal zjišťovat, jaké úžasné možnosti mi v mé vášni pro kreativno nabízí čerstvě objevený svět jedniček a nul. S upirátěným photoshopem jsem se kamarádil dřív, než se vůbec stihl zapsat do povědomí široké veřejnosti a než jsem se vůbec stačil rozhodnout, co bych chtěl v životě dělat.

O Zdendovi
Zdeněk

Přesto, že se mi vesmír snažil během studií nalajnovat jiné cestičky, kreativita byla ve mě silně zakořeněná a neustále jsem se k tvoření vracel jako k pomyslnému majáku v moři nejistoty. Během studií informačních technologií a později ekonomie jsem si tak byl schopný vydělat slušné peníze vytvářením letáků, plakátů, katalogů a hlavně navrhováním webů. Přirozeným vývojem jsem se dostal do fáze, kdy jsem končil vysokou školu a najednou jsem zjistil, že díky vybudované síti klientů mám vlastně slušně našlápnuto pustit se rovnou do práce na volné noze, aniž bych musel nejdříve projít nějakým korporátem, reklamkou a nebo jiným podobným zlem“, k čemuž jsem měl jako správný mladý rebel a volnomyšlenkář, kladoucí si za nejvyšší životní prioritu vlastní svobodu, neskonalý odpor.

Pracovat odkudkoliv a být vlastním pánem mi navíc umožnilo pokračovat v tom, s čím jsem začal ještě na střední škole – v prozkoumávání světa všemi dostupnými způsoby. Ve svých 33 letech tak můžu říct, že vím, jaké to je žít v Austrálii i na Novém Zélandu. Můžu vyprávět o tom, jaké úžasné zvuky vydává za nocí džungle na Sumatře nebo v Bolívii, jak náročné je sedět a ani nedutat obsypaný komáry na břehu Amazonky při čekání na jaguára a přitom dávat pozor na pavouky, hady a kajmany. Můžu přemýšlet, jestli byl větší zážitek pozorování velryb, tučňáků a lachtanů na konci světa v Patagonii a Ohňové zemi nebo surfování a potápění u pacifických ostrovů. A třeba jestli stopování po Mexiku, Guatemale, Belize, Salvadoru a Nikarague bylo opravdu nebezpečnější, než toulání se pěšky po Evropě.

Kromě poznávání světa jsem měl díky práci na volné noze také spoustu času na vlastní dobrovolnické a dobročinné projekty nejen v zahraničí, ale třeba i v rodné vsi na Moravě. Má dobrodružná a s přírodou propojená duše mě později nasměrovala na myšlenku vybudování vlastního psího spřežení. Spolu s přítelkyní se aktuálně staráme už o 4 huskouny, a naší rozrůstající se smečce už v podstatě podřizujeme svůj život.

Jak se ale takhle nastavený člověk najednou ocitne v marketingové agentuře? V případě Four Bros docela snadno. Kluky jsem znal od jejich prvních podnikatelských krůčků – vždyť jsem jim navrhnul logo a první (i druhý) web. Od úplného začátku jsem s nimi spolupracoval a po očku sledoval, jak rostou a jak jsou zapálení pro vlastní business postavený na důvěře, upřímnosti, profesionallitě a vycházení klientům absolutně vstříc.

V době, kdy se mi ozvali s nabídkou na full time job, jsem neměl jediný důvod cokoliv ve svém životě měnit. Měl jsem slušný příjem, mohl jsem si každý den plánovat absolutně po svém a měl tak spoustu času na přítelkyni i naši smečku. Přesto jsem se rozhodl, že svůj další profesní život spojím s Four Bros. A myslím, že to samo o sobě o této agentuře říká naprosto vše, co potřebujete vědět.

V době, kdy se mi ozvali s nabídkou na full time job, jsem neměl jediný důvod cokoliv ve svém životě měnit. Přesto jsem se rozhodl, že svůj další profesní život spojím s 4Bros. A myslím, že to samo o sobě o této agentuře říká naprosto vše, co potřebujete vědět.

Moje zaměření

  • Adobe Creative Cloud Adobe Creative Cloud
  • DTP DTP
  • Grafika Grafika
  • Kreativa Kreativa
  • Web development Web development