cz


Vít olšák Founder & CEO

Že budu jednou markeťák a dokonce založím vlastní agenturu? Říct mi to někdo před deseti lety, nejspíš bych se jen usmál a nevnímal to. Vystudoval jsem totiž lékařskou fakultu a jsem lékař. Medicína byla sedm let náplní mého života a bylo přeci jasné, že se stanu lékařem. Nebo snad ne?

Po čase jsem zjistil, že prostředí českého zdravotnictví se příliš neslučuje s vizí mého budoucího života. Ve čtvrtém ročníku medicíny jsem tak začal přemýšlet nad oborem který by mě bavil a ve kterém bych mohl pracovat i během mého studia. Facebook, který v té době ještě nebyl ani zdaleka běžně využívanou reklamní platformou, se zdál být tím pravým. Prošel jsem si vším úplně sám. Od tvorby obsahu, přes přípravu kampaní až po komunikaci s klienty. Ze začátku jsem dokonce pracoval zadarmo, jen abych se k oboru dostal a něco se naučil. Slovo dalo slovo a mí klienti začali být větší a známější jména (nejen) českého byznysu.

Před ukončením univerzity jsem měl freelancování plné zuby a začal jsem pracovat ve známé brněnské firmě, která mě v oblasti čistě výkonnostního marketingu posunula ještě mnohem dále. Posléze jsem ji vyměnil za jinou, ve které jsem vedl (a stále vedu) marketingové oddělení. Po čase však nastal čas posunout se dále, svět striktně výkonnostního marketingu mi začal být malý a chtěl jsem se na projekty dívat více z výšky. A taky dělat věci trochu jinak :)Honza Rypar

Honza Rypar Founder

Už jako čtyřletý klučina jsem při cestě vlakem moc neposeděl. Často jsem odcházel z našeho kupé, abych z chodby mohl hledat někoho, s kým bych se mohl dát do řeči, koho bych mohl poslouchat a komu bych mohl třeba i zlepšit den svou zvídavostí, úsměvem a pozitivním přístupem ke všemu novému. Moc rád jsem si povídal, moc rád jsem poslouchal příběhy spolucestujících. Zkrátka jsem toužil po informacích. Vždy mě zajímalo, jak se komu daří a kam jede. A kupodivu, všichni jeli stejným směrem, jako já.

Na vysoké škole jsem zjistil, že škola samotná mi, co se týče informací, vůbec nestačí. Stejně jako v tom vlaku jsem stále nedokázal jen sedět na zadku a čekat, až se něco stane. Rád jsem měl vždy vše pod kontrolou. Začal jsem se tak účastnit mnoha menších i větších projektů, kde jsem získával zkušenosti s jednáním s lidmi a kde jsem se učil umění naslouchat. Tyto zkušenosti mi poměrně rychle otevřely dveře do korporátního světa, o kterém každý student ekonomie slyší na každém rohu. Ve třeťáku jsem tak začal pracovat jako asistent auditora ve velké čtyřce, kde jsem v průběhu několika let potkal a poznal hodně skvělých a neuvěřitelně chytrých lidí. Způsob práce mi nicméně příliš nevyhovoval. Cítil jsem, že to může jít i jinak, že můžu být jinde mnohem užitečnější.

Teď už vím, že nežijeme ve vlaku, že všichni stejným směrem nejedou. Mým směrem ale vždy bylo dělat věci jinak, dělat věci dobře. A vždy jsem hledal lidi, kteří stejným směrem jako já jedou.

I proto jsem se, s tou pro mě typickou dětskou zvídavostí, odvážností pouštět se do hovorů s novými lidmi a radostí naslouchat jejich příběhům, vydal jinam. Proto jsem s klukama založil 4Bros a musím říct, je to jízda!

Václav Pižl

Václav Pižl Founder

Již odmala jsem vždy chtěl vynikat v tom, co dělám, ať už se jednalo o sport, mé záliby nebo později zaměstnání. Může za to moje povaha, nutnost dobrého vnitřního pocitu ze skvěle odvedené práce a vědomí toho, že jsem pro danou věc udělal maximum.

Když se mi něco nedaří, nevzdávám to, ale hledám alternativní cesty vedoucí ke stanovenému cíli, které jsou často nekonvenční, ale účinné. Baví mě adaptovat se na současnou situaci, vnímat jemné nuance okolí, vytvářet krátkodobé i dlouhodobé strategie a ty potom uvádět do provozu.

Právě díky své povaze jsem se brzy po vysoké škole stal manažerem v korporátu, což byla skvělá zkušenost. Během ní jsem si však uvědomil, že více než jistota a stabilita mě zajímá a motivuje kreativita a schopnost svou činností ovlivnit chod společnosti. Proto jsem se rozhodl korporát vyměnit za práci v malé firmě, která má budoucnost před sebou a já jsem schopen ji do vysoké míry ovlivnit. Za několik let se z malé firmičky podařilo vybudovat prosperující firmu, která je ve svém oboru mezinárodně uznávaná a já již opět cítím, že je čas se posunout dál. Se svými kolegy jsme proto založili 4Bros, agenturu, ve které je každý z nás schopný uplatnit svůj potenciál a jedinečnost.

Ať už se jedná o korporát, malou firmu či vlastní projekt, můj cíl zůstává stejný: udělat vše proto, abych byl já i klient maximálně spokojen s výsledkem společné práce.Čtvrtý bratr

Čtvrtý bratr Head of Performance

Já jsem ten čtvrtý. Jsem Pan Analytik a mám rád data. O mně nemusíte vědět, ale věřte že tam někde jsem a mám pod palcem to, aby vaše výsledky byly nejlepší.